Lietuvos orientavimosi sporto su slidėmis čempionatas

Įpusėjus žiemai Lietuvos orientacininkai rinkosi į Visaginą, kad išsiaiškintų stipriausius trumpoje ir ilgoje trasose. Dėl čempiono vardo panoro varžytis daugiau kaip 300 dalyvių su slidėmis. Svečių teisėmis su lietuviais varžėsi ir sportininkai iš Latvijos. Klaipėdai, kaip visada, atstovavo orientacininkai iš „Viesulo“ sporto centro, treneris Ričardas Tėvelis, ir orientavimosi sporto klubų „Kopa“ ir „Jaunystė“.

Trumpa trasa

Moterų elito 3,1 km su 10 kontrolinių punktų (KP) trasoje greičiausia buvo Ramunė Arlauskienė, atstovavusi Ignalinos klubą „Būdakalnis“. Tik 3 sek. jai pralošė ir antra finišavo OK „Perkūnas“ (Vilnius) klubo narė Jolanta Šulčienė. Ji tik 8 sek. aplenkė kaunietę Gabiją Ražaitytę („Medeina“). „Viesulo“ SC auklėtinės Reda Einikytė grįžo dvylikta, o Ieva Baltriukaitė liko 13 vietoje.

Vyrų elito čempionu tapo Regimantas Kavaliauskas (OK „Telšiai“) 3,5 km su 12 KP trasą įveikęs per 0:16:05. Antras finišavo to paties klubo atstovas Vitalijus Petrulis trasoje čiuožęs 0:16:09. Trečias finišavo Andrej Gerasimov („Igtisa“). Jo laikas 0:17:16. Egidijus Pilybas (OK „Kopa“), trasoje parodęs laiką 0:18:01, finišavo šeštas. Klaipėdietis Petras Andrašiūnas, atstovaujantis Šiaulių „Sako“ klubą, finišą pasiekė septintas.

Pirmi metai startuojant jaunučių grupėje nesutrukdė Matui Kreišmonui („Viesulo“ SC) užimti aukštą vietą. 8 KP, sustatytus 2,3 km trasoje, jis atrado per 0:20:36 ir užėmė 5 vietą. Čempionu tapo šiaulietis Paulius Vidžiūnas – 0:18:00. Vaikų grupėje startavo Vytautas Stakeliūnas. Savo užduotį jis taip pat gerai išsprendė. 1,9 km su 8 KP trasą Vytautas pračiuožė per 0:21:41 ir finišavo devintas. Vaikų čempionu tapo kaunietis Nojus Kalvaitis – 0:15:30.

Senjorų 35-45 metų grupėje dalyvavęs treneris Ričardas Tėvelis užėmė 3 vietą. 2,8 km su 10 KP trasą jis įveikė per 0:22:12 ir tik 48 sek pralošė čempionu tapusiam Panevėžio „Lėvens“ klubui atstovaujančiam Mindaugui Kvedaravičiui.

Ilga trasa

Antrą dieną orientacininkai rungtyniavo dėl čempiono vardo ilgoje trasoje.

Vyrų elito grupėje vėl nepralenkiami buvo Lietuvos rinktinės nariai telšiškiai. Tik šįkart čempionu tapo V.Petrulis, ilgą 19 km su 28 KP trasą pračiuožęs per 1:27:06. R.Kavaliauskas finišavo antras – 1:31:33. Ilgą laiką pirmavęs E.Pilybas trasos pabaigoje padarė keletą klaidelių ir užėmė aukštą 3 vietą. Jo laikas – 1:32:16. P. Andrašiūnas vėl liko 7 vietoje – 1:41:37.

Moterų elito grupėje R. Einikytė užėmė 10 vietą, o I. Baltriukaitė – 13 vietą. Čempionės titulo niekam neužleido R. Arlauskienė, kuri 13,1 km su 24 KP pračiuožė per 1:15:19.

Jaunučių tarpe šiek tiek blogiau sekėsi M.Kreišmonui, kuris 7,8 km su 13 KP trasą pračiuožė per 1:18:58 ir užėmė 12 vietą. Čempionu vėl tapo P. Vidžiūnas, jo laikas – 0:57:54.

Tvirtas pozicijas Lietuvoje išlaikė ir V. Stakeliūnas, vaikų grupėje užėmęs 10 vietą. 5,7 km trasoje sustatytus 9 KP jis surado per 1:05:37. Ir vėl čempionas nesikeitė. N. Kalvaitis trasoje praleido 0:49:11.

Savo pozicijų neužleido ir R.Tėvelis. 20 KP jis surado pračiuožęs 11,8 km per 1:15:54 ir užėmė 3 vietą. Šįkart čempionu tapo kaunietis Kęstutis Siudikas (OK „Takas“) – 1:11:24.