Baidarių regata “Žemsuoda ‘2009”

Štai ką rašė “Vakarų ekspresas” 2009 m. gegužės 7 dienos numeryje 9 puslapyje apie puikius mūsų klubiečių startus baidarių regatoje “Žemsuoda ‘2009” :

Plungės rajone dvi dienas vyko baidarių regata “Žemsuoda 2009”, kurioje varžėsi 32 dviviečių baidarių ekipažai iš Rygos (Latvija), Vilniaus, Plungės, Palangos, Mažeikių ir Klaipėdos. Mūsų miesto atstovai pasipuošė visų spalvų medaliais. Mišrių ekipažų grupėje (vyras ir moteris ar vyras ir vaikas) absoliučiais nugalėtojais tapo Gintaro Gedmino ir jo sūnaus Barto Gedmino ekipažas iš Klaipėdos, pralenkę trečioje vietoje likusius klaipėdiečius Saulių Grinių ir Pauliną Milašiūtę.

Vyrų grupės rungtyse dominavo klubų “Prie šaltinio” ir “OK Jaunystė” ekipažai. Bendroje baidarių regatos “Žemsuoda 2009” dviejų dienų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Aidas Pelešinas ir Vidmantas Čiunka, antrąją – Sigitas Žiobakas ir Kęstas Vilčiauskas (abu “Prie šaltinio” ekipažai ), trečiąją vietą iškovojo orientavimosi sporto klubo “OK Jaunystė” vyrų ekipažas Edmundas Kasevičius ir Jurdanas Butkus. Įdomu pastebėti, kad Jurdanas Butkus Lietuvos tūkstantmečio proga baidare ruošiasi perplaukti Baltijos jūrą nuo Švedijos iki Klaipėdos. Vyrų ekipažas iš Latvijos tenkinosi ketvirtąja vieta, tačiau liko patenkintas, kadangi tai buvo puiki repeticija prieš Latvijoje vyksiantį vandens turizmo ralio čempionato 4-ąjį etapą. “Varžybos buvo itin sportiškos, azartiškos ir linksmos. Dalyviai ne tik varžėsi, bet ir turėjo progos pailsėti, – džiaugėsi renginio koordinatorė Aušra Mendelė. – Susirinkusiuosius linksmino Žemaitijos nacionalinio parko ansamblis “Platelee” ir pramoginių šokių klubo “Ritmas” senjorų grupė, netrūko žaidimų ir kitų atrakcijų.”

Originalią straipsnio versiją “Pajūrio baidarininkai – tarp lyderių” (“VE”, 2009-05-07, 9 psl.) galite pasižiūrėti štai čia.

O čia pora pasiskolintų Džordžo nuotraukų :

 

Daugiau apie Džordžo (Jurdano Butkaus) planus plaukti per Baltiją galima rasti specialiame jo puslapyje