Klubiečių OSKD PAVASARIO KALEIDOSKOPAS ‘2023

 

Po žiemos ramybės prabudo ir pradėjo aktyviai judėti “Jaunystės” veteranų dviratininkų frakcija… Bet apie viską iš pradžių… (Prisiminimais ir faktais dalinasi Edmundas Kasevičius).

***

Balandžio 1-2 dienomis Prienuose vyko “OK Šilas” taurės varžybos ir jose puikiai pasirodė mūsų šeimynėlė Vidas ir Gražina Braziuliai.
Vidas abi dienas nieko nepraleido į priekį ir tapo taurės laimėtoju sunkiame  ir klampiame Dzūkijos miškų labirinte.
Gražina pirmą varžybų dieną užėmė trečią vietą, o antrą dieną padarė klaidelę ir tuo jai varžybos pasibaigė…

***

Antrą Šv. Velykų dieną (04/10) Vidas šoko ant dviračio ir MTB Žemaitijos taurėje, Akmenės etape. Tik  fotofinišas lėmė ketvirtą vietą (trečiai vietai pralošė 1 sek.)…

***

Atvelykio savaitgalį praūžė ir pirmasis šių metų MTBO čempionatų ciklas Ignalinoje… Varžybos sprinto ir ilgoje trasose.
Pagaliau prisijungė ir trečiasis veikiantis asmuo, dviračių maniakas Edmundas K. “Nors organizmas dar kaip ir visai nepasiruošęs tokiems išūkiams, bet galvoju bus kaip bus…” – komentavo Edmundas – “Labai jau pasiilgta to veiksmo miške…”
“Balandžio 15 d. MTBO sprinto rungtis Ignalinos priemiestyje, gražiuose Aukštaitijos pušynuose kaip ir nieko blogo nežadėjo, vietovė pažįstama, oras puikus… Startuoja Vidas, Gražina, aš paskutinis iš mūsų trijulės… Pradžioj viskas gerai. Įvažiavus į urbanizuotą vietovę padarau iškart klaidą, bet – ai, dar galvoju, miške atsilošiu… Vidury trasos ups… Gražina po pušele guli… Dviratis šalia, pati užsiėmus už peties, veidas skausme – visai nejuokinga, ką daryt… Toj  vietoj miško taką kirto nedidelis griovys, tai dviračio priekinis ratas į jį įkrito ir Gražinai teko atlikti nesėkmingą salto… Čia privažiavo ir Vidas, bet mes padėti vistiek nieko negalėjom. Įsijungė varžybų rengėjai, atvažiavo greitoji ir – į Visaginą… Tai tokie tie mūsų pirmos dienos pasiekimai… Aš su Vidu savo amžiaus grupėse (DV55 ir DV65) patekom į dešimtukus, o Gražinos sugipsuotas žąsto viršutinis sanarys…”.
* – “O dabar truputį ne visai į temą…
Kadangi mūsų klubiečiai yra labai aktyvūs ne tik OS trasose, bet ir daug keliauja po Lietuvą, tai būnant Aukštaitijos platumose ir atsitikus kokiai bėdai, kai reikia medikų įsikišimo – pora patarimų…  Jei reikia med. pagalbos, tai jos kreiptis į Utenos ar Vilniaus ligonines. Tik ten jūs galit gauti kvalifikuotą pagalbą. Pvz. Ignalinos ligoninė neturi net rengeno… Visagine jūs rasit tik vieną budintį, laike sustojusį daktarėlį… Ir duok dieve, kad niekam iš jūsų tokios pagalbos neprireiktų… Gražiną Vidas beveik naktį vežė į Vilniaus klinikas, kur gavo reikiamą pagalbą…
O dadar apie MTBO čempionato  ilgą trasą…
Balandžio 16 d. Ignalinos žiemos sporto centras – nuo pat ryto lyja… Nešilta… Startuojam… Lyja… Truputį molio, takeliai šlapi, slidūs… Lyja… Vidas piktas už prarastą praeitą dieną – nepalieka jokių šansų priešininkams. Visas purvins ir šlapias, užtai su aukso medaliu ir čempiono vardu… VALIO !!!
 
Vis tebelyja… Man pradžioje šiokios tokios techninės problemos, vis tebelyja… vėliau šiokios tokios problemos su galva ir… ketvirtas rezultatas… Vis lyja… Bet patenkintas, kad baigiau trasą, kurioje praleidau lygiai dvi valandas… Vis tebelyja… Tai taip ir baigėsi mūsų  pirmojo šių metų MTBO čempionato ciklo epopėja… Aišku, į tarpą dar buvo pirtis, šašlykai, raudonas vynas, nakvynė Stagalėnų dvarvietėj, žavu, bet apie tai istorija nutyli… Kitas startas Vilniaus OS daugiadienių varžybų metu… O varžybose stiprų geros nuotaikos užtaisą garantavo Labenskių šeimyna – Vytautas su Vaida bei mažuoju Karoliu – jautėme stiprų “Jaunystės” palaikymą… Ačiū jiems…”