“OK Jaunystė” 2011 metais

Prabėgo 2011 metų varžybinis sezonas. Tad pats laikas apžvelgti ir įvertinti, koks jis buvo mūsų klubui.

O prasidėjo jis tradicinėmis „Trijų karalių“ boulingo varžybomis. Tai buvo lyg įžanga į labai sėkmingą mūsų klubui žiemos sezoną. Ričardas Tėvelis surengė šešis „Kai sniegas krinta“ orientavimosi slidėmis etapus. Gamta sniegu taip pat palepino, tad neblogai pasiruošėme svarbiausioms žiemos sezono varžyboms. Lietuvos OS slidėmis sprinto ir ilgos distancijos čempionate, vykusiame Visagine, dalyvavo vienintelis klubo narys – Ričardas. Jis iškovojo bronzos medalius abejose rungtyse V35 grupėje.

Į Lietuvos OS žiemos čempionatą vidutinėje trasoje ir estafetėse subūrėme „OK Jaunystė“ komandą. Čempionatas vyko pas „braliukus“ – Daugpilyje, tačiau tolima kelionė nebuvo veltui. Estafečių varžybose Remigijus Drakšas, Remigijus Sereika ir Ričardas Tėvelis tapo Lietuvos čempionais V35 grupėje !

Asmeninėse varžybose vidutinėje trasoje medalius iškovojo Ričardas Tėvelis (V40 grupėje užėmė antrą vietą) ir Remigijus Sereika (V50 grupėje buvo trečias). Remigijus Drakšas V40 grupėje užėmė 4-ąją vietą.

Vasaros renginių maratoną pradėjome antrą kartą surengtomis atviromis „Sezono atidarymo“ varžybomis. Šį kartą jas vykdėme Smiltynėje. Varžybas vėl pravedėme sklandžiai, visos tarnybos su savo užduotimis puikiai susitvarkė. Sulaukėme nemažai padėkų … Vėliau jau bėgome, važiavome dviračiais, plaukėme baidarėmis ar kopėme į kalnus patys …

Svarbiausiose vasaros sezono varžybose – Lietuvos orientavimosi sporto čempionatuose – mūsų klubo nariai šiemet iškovojo tik vieną medalį. Jis atiteko Edmundui Kasevičiui, kuris tapo Lietuvos OS kalnų dviračiais čempionu estafečių varžybose (startavo kartu su kauniečiu Dariumi Kalvaičiu). Ilgoje trasoje Edmundas užėmė 5-ąją vietą.

Bėgikai pasirodė kiek kukliau, lyderius persekiojo traumos. Lietuvos čempionato sprinto rungtyje R.Tėvelis užėmė 6-ąją vietą. Pažymėtinas klubo naujokės Olgos Kovalevos pasiekimas OS maratono rungtyje – elito grupėje ji užėmė aukštą 7-ąją vietą.

Kitose respublikinėse varžybose mūsų klubo nariai iškovojo daug prizinių vietų. Žemiau paminėti startai tik mūsų klubo pasirinktose varžybose. Startų ir prizinių vietų įvairiose varžybose buvo žymiai daugiau.

„Sezono atidarymo“ varžybose M55 grupėje 1-ją vietą užėmė Gražina Braziulienė, 2-oji M40 grupėje buvo Reda Jazilionienė, trečias V55 gr. – Vidas Braziulis.

„Pajūrio taurės“ varžybose Palangoje savo amžiaus grupėse pirmąsias vietas iškovojo R.Tėvelis (V35) ir V.Braziulis (V55). Trečiąsias vietas užėmė R.Jazilionienė (M40), R.Sereika (V45) ir Rasa Paulikienė (M45 gr.).

Baltijos šalių čempionate Juodkrantėje M21A grupėje antrąją vietą užėmė O.Kovaleva.

Atvirose Klaipėdos pirmenybėse, kurios vyko Kairiuose, čempionu tapo Romualdas Pašakinskas (V45), vicečempionais – V.Braziulis (V55) ir R.Jazilionienė (M40).

„Sporto visiems“ trasose greičiausias buvo V.Braziulis (V55), antrąsias vietas iškovojo R.Jazilionienė (M40), R.Tėvelis (V40), R.Pašakinskas (V45), Andrius Žalimas (V21A), trečiąsias – R.Paulikienė (M50) ir Rolandas Virpša (V35).

Trenerio R.Šileikos atminimo varžybose, kurios vyko Jadagonyse (Šakių raj.), antrąją vietą užėmė Gintautas Braslauskas (V35) , trečiąsias – R.Jazilionienė (M40) ir R.Sereika (M50).

Didžiausiame mūsų sporto renginyje Lietuvoje – tarptautinėse daugiadienėse varžybose „Takas 2011“ – V40 grupėje čempionu tapo R.Tėvelis.

„Jūros šventės“ varžybose prizininkais tapo R.Tėvelis (1 vieta V40 gr.), O.Kovaleva (2 v. ME), R.Pašakinskas (2 v. V45), A.Žalimas (2 v. VB), R.Jazilionienė (3 v. M40) ir R.Paulikienė (3 v. M45).

Būtina paminėti ir mūsų pergalę tradiciniame Klaipėdos klubų mače „Kopa – Jaunystė“. Tačiau šį kartą nugalėjome tik po ypač atkaklios kovos, jėgų santykis praktiškai išsilygino. Ar liksime stipriausiu OS klubu Klaipėdoje kitamet ?

Ne tik bėgiojo OS trasas, bet į rimtus kalnus šiemet vėl kopė Ramūnas Sabaliauskas. Klubo spalvos garbingai atstovautos ir kituose tradiciniuose renginiuose – bėgime Laisvės gynėjų dienai, „Gintarinėje jūrmylėje“, „Vilties bėgime“, Nidos pusės maratono bėgime. E.Kasevičius dalyvavo daugelyje krosų kalnų dviračiais, R.Tėvelis startavo Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionate Norvegijoje.

„OK Jaunystė“ sėkmingai pasirodė ir legendinėje „Vandens turistų šventėje“ Doviluose. Arūno Znotino ir Arūno Padago suburta komanda iškovojo trečiąją vietą. Smogiamoji jėga čia buvo A.Padago šeima – Sigita, Aistė ir Mindaugas.

Pravedėme šešias savo klubo varžybas, keturis „OS ketvirtadienių“ etapus, prisidėjome prie kitų renginių organizavimo. R.Sereika atnaujino Juodkrantės sportinį žemėlapį ir planavo trasas Baltijos šalių čempionatui.

Tad tokie pagrindiniai šių metų įvykiai mūsų klubo gyvenime. Lauksime 2012 m. sezono !