Naktinis OS ketvirtadienis

Pirmą kartą klaipėdiečiams buvo pasiūlyta išmėginti jėgas orientavimosi sporto trasą tamsoje. Tokia galimybe pasinaudoti panoro 37 dalyviai, dar 5 atėjo pažiūrėti ir palaikyti savo draugų. Dalyviai turėjo surasti 7 kontrolinius punktus, išdėstytus 2,7 km trasoje.

Tarp suaugusių vyrų vyko labai dramatiška kova, kur nugalėtojas paaiškėjo tik trasos pabaigoje. Greičiausias buvo jurbarkiškis, jau įleidęs šaknis Klaipėdoje, Daivaras Genys (orientavimosi klubas „Karšuva“), jo laikas – 0:16:05, antras finišavo Justinas Liubinskas (OK „Sakas“) – 0:16:31, o trečiasis finišo tiesiąją kirto Agnius Čiapas (OK „Kopa“) – 0:16:56.

Išbandyti jėgas iš mūsų klubo panoro trys atstovai. Geriausiai sekėsi Edmundui Tilvikui, jis trasoje buvo 0:26:15 ir liko 7 vietoje. Apmaudžią klaidą bėgdamas į 6 KP padarė mūsų naujokas Ramūnas Pabrėža, bėgęs be kompaso neišlaikė krypties ir tai jam kainavo nemažai laiko. Ramūnas finišavo po 0:28:08 ir užėmė 8 vietą. Na, o Arūnas Padagas punktus ieškojo 0:33:13 ir turėjo tenkintis 9 vieta.

Tarp moterų pirmavo „Viesulo“ SC auklėtinės. Ieva Baltriukaitė trasoje buvo 0:21:42, tik 11 sek. jai pralošė Kristina Viršilaitė. Trečia liko Indrė Genienė (OK „Kopa“) – 0:27:18.

Moksleivių tarpe „karaliavo“ taip pat viesuliečiai. Pirmas buvo Vytautas Stakeliūnas – 0:23:07, į nugarą jam kvėpavo ir antras liko Jonas Briedis – 0:23:56. Treti liko kartu bėgę Domantas Tėvelis ir Vitalijus Lovkis, jų laikas – 0:26:59. Mergaičių tarpe ieškoti punktus išdrįso tik 4 „Smeltės“ progimnazijos moksleivės Aurinta Garbašauskaitė, Viktorija Kokštytė, Goda Tubutytė ir Evelina Jotkevičiūtė, jos bėgo kartu ir punktus surado per 0:43:10.

Štai ką apie naktines varžybas mano Evelina (kalba netaisyta): „Mes pirmą kartą turėjome progą išbandyti save naktinio orientavimosi varžybose. Mes labai nudžiugome, kai trenerė pasakė, kad turime progą išbandyti save tokiose varžybose. Kaip pirmą kartą mes susidūrėme ir su keliais sunkumais. Kai turi bėgti tamsoje su nedidele šviesele ieškoti punkto ir tuo pačiu žiūrėti, kad neatsitrenktum į pušį. Šios varžybos yra puikus savęs išbandymas ir tuo pačiu nuotykis, juk nedažnai galima miške bėgioti tamsoje. Mums labai patiko ir mes norėtumėm daugiau tokių naktinių išbandymų.“

O štai taip pat pirmą kartą bėgusio D.Tėvelio mintys: „Tamsoje bėgti man labai patiko. Nes buvo įdomu. Orientuotis buvo sunkiau, nes nesimatė orientyrų ir reikėjo labai atidžiai viską žiūrėti.“

Antrasis naktinių varžybų etapas vyks lapkričio 17 dieną 1 Melnragėje. Starto vieta netoli Pamario ir Burių gatvių susikirtimo. Startuoti bus galima nuo 17 iki 18 val. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti.