Europos ROGAININGO čempionatas ‘2021

 

2021 rugsėjo 4 – 5 dienomis Estijoje, Otepää apylinkėse vyko 24 valandų Europos rogainingo čempionatas. Varžybose Lietuvą atstovavo keturios komandos, tarp jų ir “Jaunystės” komanda, kurią sudarė Reda Žalimienė (komandos trenerė ir talismanas :)), Kęstutis Vaičius ir Romas Čeplinskas.

Varžybų centras buvo įsikūręs Otepää miestelyje esančiame sporto centre “Tehvandi Spodikeskus“, kuriame 2010 m. ir 2015 m. vyko Europos biatlono čempionatai. Pats miestelis išsidėstęs Otepää aukštumoje, tarp slėnių ir kalvų, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai, neveltui čia išvystytas turizmas ir sportas, įsteigtas nacionalinis parkas. Otepää miestelis – tai Estijos žiemos sporto sostinė, o vasarą traukia turistus savo kalvomis, ežerais, mažais upeliais ir miškais.

Varžybose startavo 223 komandos, daugiausia dalyvių, žinoma iš Estijos, tačiau daug komandų buvo ir iš Latvijos bei Ukrainos. Taip pat buvo dalyvių iš Rusijos, Norvegijos, Čekijos, Suomijos, Austrijos, Kanados, Baltarusijos ir JAV.

Varžybų metu buvo galima sekti dalyvių maršrutą ir stebėti rezultatą internete visas 24 valandas. Per parą “Jaunystės” komandai teko susidurti su daugybe iššūkių, tokių kaip naktį iki 2 laipsnių pagal Celsijų nukritusi temperatūra, rytinė šalna, vandens stygius, dehidratacija, nutrintos ir šlapios kojos, šlapios ir sausos Estijos pelkės, ir, atrodo, nesibaigiantis kilimas į kalvas. Bet visa tai nublanko prieš nuostabius Estijos gamtos vaizdus. Komanda pasirinko tokią taktiką: maždaug 12 val. trasoje, tuomet grįžti į varžybų centrą ir truputį pailsėjus bei užkandus įveikti likusias 11 valandų. Įveikę visas kliūtis “Jaunystės” komandos vyrukai savo grupėje (MV), įveikę 106 km, surinko 236 taškus ir užėmė 30 vietą, o bendroje įskaitoje buvo 97 vietoje.

Įspūdžius iš ERC ‘2021 užrašė Romas Čeplinskas, belieka stipriai spausti rankas šiems “geležiniams” “Jaunystės” vyrukams ir jų bosei (ir talismanui) bei palaikytojai – mažajai Redai.

FOTOALBUMAS

REZULTATAI

“GELEŽINIŲ” REZULTATAS